Darujme školám na Slovensku koše na triedenie odpadu

5 192 €

vyzbieraných z potrebných 100 000 €

5.19% splnené

0 dní zostáva do konca

127 ľudí prispelo

Ďakujeme za podporu

Zoznam darcov

Ste firma a máte záujem podporiť projekt? Napíšte nám.

Košmi na triedenie odpadu sme spolu vybavili už 271 tried.

Nakombinujte si vašu formu podpory

Stanem sa hrdinom celej školy

Doprajte koše na plast a papier do každej triedy vybranej školy a osvetové materiály k tomu. Náš partner, kuriérska spoločnosť DPD sa postará o ich logistiku do škôl.

Chcete vybaviť konkrétnu školu? Napíšte nám ju:

Budem hviezdou triedy

Darujte do škôl ľubovoľný počet košov na triedenie odpadu a osvetové materiály o triedení. Po skončení kampane spárujeme do každej triedy v škole dva koše – modrý na papier a žltý na plasty. Náš partner, kuriérska spoločnosť DPD sa postará o ich logistiku do škôl.

Aby sme naučili triediť čo najviac detí, koše putujú vždy do celej školy a nie iba do vybraných tried.

Priložím ruku k dielu aj doma

Podporte projekt a zároveň si darujte sadu dvoch košov na triedený odpad k vám domov alebo do firmy. Takto získané peniaze použijeme na zber kefiek zo škôl a firiem po celom Slovensku a ich následnú recykláciu a premenu na koše.

Do konca augusta 2018 vám sadu košov na plast a papier doručíme kuriérom priamo domov alebo do firmy.

Idem do toho, ale po svojom

Podporte projekt ľubovoľnou sumou. Pomôžete nám tak so zberom a triedením kefiek zo škôl a firiem po celom Slovensku, ich recykláciou a premenou na koše. Zároveň prispievate na to, aby sa koše na triedenie odpadu a osvetové vzdelávanie dostali na čo najviac škôl.

Prečo to robíme?

Vedeli ste, že priemerná slovenská štvorčlenná rodina vyprodukuje až 1,5 tony odpadu ročne, z ktorého viac ako dve tretiny končia na skládkach po celom Slovensku? Sme doslova zavalení odpadom. Chceme to zmeniť a vieme aj ako. Pridajte sa k nám!

Spojili sme sily so štyrmi neziskovými organizáciami – Živica, Priatelia Zeme – SPZ, INCIEN, Ekopolis a kuriérskou spoločnosťou DPD – a vybavujeme slovenské školy košmi na triedenie odpadu spolu s osvetou ako a prečo triediť. Deti spolu učíme nielen ako triediť, ale tiež ako predchádzať odpadu a minimalizovať jeho tvorbu. Z detí tak vychovávame ľudí, pre ktorých budú triedenie odpadu a uvedomelý prístup k životnému prostrediu prirodzené.

Annamarie Velič Annamarie Velič
Martin Cerovský Martin Cerovský
Petra Csefalvayová Petra Csefalvayová
Branislav Moňok Branislav Moňok
Peter Medveď Peter Medveď
Michaela Koklesová Michaela Koklesová
Lucia Pašková Lucia Pašková

Na začiatku bola kefka

Skvelým symbolom triedenia a recyklácie sú aj samotné koše a ich príbeh. Vznikli totiž z použitých zubných kefiek. Keďže kefky sú z viacerých materiálov, nedajú sa správne vytriediť, preto by skončili na skládke alebo v spaľovni. Takto však dostali v závode Polyplast v Pliešovciach pri Zvolene nový a užitočný život. Ako?

Ako vznikajú koše

Takéto koše už dostalo prvých 2986 tried z 200 škôl po celom Slovensku. Všetkých materských, základných a stredných škôl je však 5805 a nám záleží na tom, aby možnosť triediť mali naozaj všade. Ak chceme zo Slovenska urobiť krajšiu a zdravšiu krajinu, potrebujeme koše dostať do všetkých škôl. Pomôžte nám s tým.

Curaprox koše mapa

Koše, vďaka ktorým sa deti pobláznia do triedenia

Našťastie na to nie sme sami - spojili sme sa so samými šikovnými ľuďmi a skutočnými enviro-profesionálmi.

Koše na triedenie odpadu navrhlo slovenské dizajnérske štúdio ALLT. Deti bude triedenie s nimi baviť, pretože vďaka svojmu funkčnému dizajnu sú praktické, pekné, hravé, navyše aj ľahké a jednoducho udržiavateľné.

Prostredníctvom neziskových organizácií Živica, INCIEN, Priateľov Zeme – SPZ a študentov enviromentálnych a pedagogických fakúlt prinášame do škôl osvetu, a to dvomi formami:

  1. V rámci mentoringu náš mentor vyškolí pomocou troch päťhodinových interaktívnych sérií akčnú skupinu žiakov, ktorá potom formou rovesníckeho vzdelávania šíri osvetu medzi spolužiakov v každej triede na škole.
  2. Lektoring vzdeláva žiakov formou série prednášok, ktoré lektor postupne prednáša v každej triede na škole.

Žiaci aj učitelia od nás dostanú pútavé metodické príručky a ďalšie podporné materiály.

Problém s odpadom nie je problém len niekoho z nás. Zdieľame spolu jednu krajinu a je úlohou nás všetkých prispievať k tomu, aby bola čistá a zdravá. Projekt Eko Alarm vám dáva šancu práve na to — prispejte svojou troškou k spoločnej snahe o krajinu, v ktorej nie sme zavalení odpadom.

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

5 192 €

vyzbieraných z potrebných 100 000 €

5.19% splnené

0 dní zostáva do konca

127 ľudí prispelo

Ďakujeme za podporu

Zoznam darcov

Ste firma a máte záujem podporiť projekt? Napíšte nám.